עמוד הבית נטורופתיה מהי?

בס"ד

נטורופתיה מהי?

בעידן בו הטכנולוגיה מתקדמת, רמות הזיהום הסביבתי גבוהות, התזונה לקויה, ומצבים של מתח וסטרס תופסים מקום נכבד בחיים, קיימת חשיבות רבה לנטורופתיה בה ניתנת האפשרות ליישם שיטות טבעיות של ריפוי באמצעות טיפולים טבעיים. הנטרופותיה מסוגלת לטפל במחלות כרוניות וחמורות בהצלחה רבה.

לעתים קרובות, נטורופתיה היא המפלט האחרון בחיפוש מתמשך אחר בריאות. הנטורופתיה מזהה  את  האנושות כאחדות הוליסטית של הגוף, הנפש והרוח.

מה זה נטורופתיה?

נטורופתיה, או רפואה נטורופתית, היא מערכת של רפואה המבוססת על כוח הריפוי של הטבע. נטורופתיה היא שיטה טבעית - הוליסטית בה שואפים למצוא את הגורם למחלה על ידי הבנת הנפש, הגוף, הרוח של האדם..

הנטורופתיה מתמקדת בשני מישורים עיקריים:

אחד היא תומכת ביכולות של הגוף לרפא עצמו, והשני היא שמה דגש על העצמת המטופלים לחולל את השינויים להשגת בריאות מקסימלית.

המוטו בנטורופתיה הוא מניעת מחלות וחינוך מטופלים או חולים לבריאות שלמה. התזונה היא הגורם הראשוני למניעת מחלות.כאשר דנים על מזון יש לבדוק מה מכיל המזון שאנו אוכלים.

במזון יש היבטים שונים:

הצד התזונתי - הגוף זקוק לאבות מזון כגון :פחמימה.יש פחמימה ויש פחמימה.יש פחמימה מורכבת הבונה את הגוף ומשמשת לו כמקור אנרגיה.יש פחמימות ריקות הגורמות הנאה לגוף לזמן קצר, לטווח הרחוק גורם לגוף נזקים בלתי הפכים.

הצד הפסיכולוגי - מזון מחבר אותנו לאמא, לשורשים שלנו, אנו מתגעגעים למאכלים של אמא.

המזון הוא חומר שבונה את הגוף, הגוף כל הזמן הולך ונבנה, וגם נהרס. תאים נבנים ונהרסים. מאחר והאדמה דלה במינרלים, יש פעמים שהגוף לא סופג את כל החומרים החיוניים בצורה האידיאלית לכן,יש צורך בתוספי מזון מרוכזים המשלימים את החסר.

נטורופתיה – מה עושים בטיפול?

כאשר מגיעים מטופלים לטיפול נטורופתי  נעשה  אבחון על פי גלגל העין שהוא חלק מהנטורופתיה, אבחון זה נעשה במשך חמישים דקות עד שעה. חלק מהתשאול יהיה בנושא הרגלי התזונה, אורח חיים, לחץ, טראומות מהעבר, האם המטופל/ת מבצעים פעילות גופנית? האם אתם נוטלים תוספי מזון?

בכל אבחון אני מבקשת להביא  בדיקות דם. טרם קביעת התוכנית הטיפולית, חשוב  לאסוף כמה שיותר מידע. חובה להתבונן על מצב הנפשי, רגשי, רוחני, היסטוריה משפחתית, טראומות מן העבר, על מנת שאוכל להבין אתכם.

מעבר לתזונה פיסית יש תזונה רוחנית ועבודה על המידות. חובה להשתחרר מרגשות שליליים כגון כעסים וטינות, ולהיות בשמחה תמיד, "כי בשמחה תצאון ובשלום תובלון" כל אלו מתכונים לבריאות איתנה, "כל מחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אנ י ה' רופאך".

מקרי טיפול בעזרת הנטורופתיה:

  • ילדה בת שמונה סבלה בעיות של קשב וריכוז והיפראקטיביות. לאחר שינוי תזונתי, הורדת סוכר, הורדת שומני טראנס, ב"ה חל שינוי משמעותי בהתנהגותה וללא ריטלין.
  • נערה בת 17 סבלה כאבי בטן, גזים, צרבות, נשנים וחוזרים, ב"ה לאחר שינוי תזונתי של הורדת: גלוטן, מוצרי חלב הכאבים חלפו כלא היו.
  • בת 30 סבלה מדלקת פרקים, בראש וראשונה הורדנו ירקות ממשפחת הסולנים: עגבניה, פלפל, תפו"א. הורדת חלבונים מן החי, ב"ה חל שינוי משמעותי בתדירות התפרצות הדלקת.
סקרנים לדעת האם נטורופתיה יכולה לעזור לכם?
הדרך הטובה ביותר היא לקבוע פגישה, ולגלות בעצמכם. אתם עלולים להיות מופתעים לטובה מהשיפור המיידי שתחוו, זה ישנה את מצבכם הבריאותי, הנפשי, הרגשי, כולם יזהו את השינוי החיובי שאתם עוברים, תתמלאו במרץ וחיוניות, אנרגיה ושמחה. הגוף שלכם יהיה קל, נטול מרעלים וכך גם נפשכם!

אני מזמינה אתכם לאהוב את עצמכם והסימן הראשון יהיה לדאוג לבריאות שלכם.
 אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707