עמוד הבית מדיטציה יהודית

התבוננות [מדיטציה יהודית] ככלי ריפוי

בכל תרבויות העמים קימת "מדיטציה" שמטרתה להרגיע את מערכת העצבים והמוח. המדיטציה היהודית נקראת התבוננות, התבודדות, ייחוד וכוונה שבה עסקו גדולי הדורות כגון: הבעש"ט, הרב חיים ויטל, הרב אבועלפיה, הרמב"ם, האדמו"ר מפיסצ'נה והרב קוק.

ההתבוננות מביאה את המוח למצב של "גלי אלפא", מצב זה קשור למצב גלי המוח, בין שינה לעירנות, רגע לפני שנרדם. כשאדם נמצא במצב  של "גלי אלפא" המוח נמצא במצב של רגיעה, המוח עושה הבראה של מערכות בגוף. עשרים דקות של מדיטציה שווה לחמש שעות שינה. ככל שאדם מתבונן מתבודד מצב התודעה שלו עולה דבר המאפשר לו חופש רגיעה ובריאות מלאה. ריפוי דרך "מדיטציה" הינו דבר נרכש קצב השפעתו שונה מאדם לאדם.

מדיטציה מהמזרח לעומת התבוננות יהודית
מטרת המדיטציה להכניס את האדם להרפיית כל האיברים ושחרור ממתח נפשי. כשאדם רגוע ושלו הגוף נמצא באיזון והרמוניה התוצאה בריאות טובה. התבוננות יהודית מטרתה לחיזוק הבריאות הגופנית והרוחנית על ידי העצמת הנשמה ודבקות בבורא.

לפי הרמב"ם מטרת ההתבוננות לצאת ממצב  של עצבות וכעסים להיות במצב של שמחה, שידוע שכל המחלות באות על האדם מפני קלקול השמחה, השמחה היא מקור להשראה רוחנית ויציאה מכל הדינים, על ידי השמחה יוצאים מכל  הצרות.

סוגי התבוננות
התבוננות על ידי אותיות - כידוע כל  גוף האדם בנוי מאותיות אותיות לכל איבר יש אות המיוחדת לו, לאותיות יש כוח ריפוי.

התבוננות על ידי תפילה - החסידים הראשונים היו מתכוננים לתפילה במשך שעה, אם אדם יקפיד לומר את התפילה מילה במילה, הוא ירגיש כי התפילה חוברה עבורו, לאחר התפילה ירגיש שלוות נפש שהוא לא לבד.

התבוננות על ידי שירה - השירה היא מזון לנשמה, והמזון הטוב ביותר לנשמה הוא שירת הקודש. השירה מקורה מהנשמה, לאחר שירה הבוקעת מתוך הנשמה ישנה הרגשה עילאית המשפיעה על בריאות הגוף והנפש.

לסיכום
בהילינג היהודי קיימים כלים רבים לריפוי עצמי. על ידי: אותיות, קולות, צלילים, אחד הכלים העוצמתיים הוא התבוננות זו "מדיטציה" שהשתמשו בה מקדמא דנא שיש לה כוח ריפוי עצום.
 אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707