עמוד הבית באילו סוגי השמנה לא נטפל בדיקור באוזן?

באילו סוגי השמנה לא נטפל בדיקור באוזן?

הפאן החיובי בהשמנה בראי "דיקור באוזן". כן, כן קראתם נכון "הפאן החיובי בהשמנה בראי דיקור באוזן - בשלושה מקרים ב"ה. אפרט סוגי השמנה טבעית מבורכים, בהם אין צורך לעשות "דיקור באוזן".
  • השמנה קלה בגיל ההתבגרות - בגיל הבגרות הילדה עוברת שלב נוסף בחייה, מילדה לנערה.
  • השמנה בזמן ההריון - האשה עולה בין 7-12 ק"ג יש פעמים שיותר.
  • השמנה בגיל המעבר - בין שנות ה-40-50 האישה עוברת שינויים מהותיים, בצד הפיסי ונפשי, רמת האסטרוגן והפרוגסטרון יורדת באופן משמעותי, המחזור מסתיים, עם כל מה שמשתמע מכך.
  • השמנה טבעית אצל בע"ח - כל שנה אחרי פסח, אנו מגדלים זחלים של טוואי המשי. אחרי שהזחל הוא בוקע מן הביצה, הגודל שלו מאוד קטן 1מ"מ, במשך שלושה עד ארבעה שבועות הזחל זולל וזולל ללא הפסקה עלי תות, מזחל בגודל של מ"מ הופך לזחל גדול ושמן שאורכו מגיע ל7-10 ס"מ. לאחר מכן מזחל הוא הופך לגולם, כל תקופת התגלמותו הוא אינו אוכל מאומה, לאחר מכן הוא הופך לפרפר יפהפה, בזכות השמנתו בתקופת היותו זחל, לאחר מכן לא נשאר שום זכר להשמנתו. מי לא מכיר את השיר על הדובים: "דו דו דו הדובים  מי כמונו הדובים, על עצים נטפס,דבש מתוק נחפש. דו דו דו הדובים,מי כמונו הדובים, כל החורף נום נום נום ובקיץ קום קום". כל הקיץ הדובים צוברים מזון ברקמת השומן, בחורף הם לא אוכלים מאומה ומנצלים את מאגר השומן שצברו בקיץ, ועוד רבות הדוגמאות...
מטרת ההשמנה
  • השמנה במעבר לגיל הבגרות - לצורך התפתחות הדדים, שבעתיד הקרוב הבת של היום תהפוך להיות האם של המחר, ובעזרת הדדים תוכל להניק את הדור הבא. וכידוע שהדדים הם רקמת שומן.
  • השמנה בזמן ההריון - עליה בזמן ההריון משמשת ליצירת חלב לתינוק, בזמן ההנקה, עודף משקל זה נעלם כלא היה.
  • השמנה בתקופת גיל המעבר - בגיל המעבר, המחזור נפסק, יש גלי חום, ירידה במצב הרוח, ירידה בדחף המיני. בגיל המעבר אין האשה צריכה לטפל בילדים קטנים, כולם כבר נשואים ומחוץ לבית. גיל המעבר נקרא גיל העצה, האשה זכתה לרכוש נסיון וחכמת חיים בכל מה שקשור לנהול הבית וחינוך הילדים, ועכשיו היא מקבלת תפקיד נוסף בתמיכה בילדים ובנכדים בפאן הרגשי נפשי.

לסיכום
יש להבין את התהליכים הטבעיים של ההשמנה בגילאים השונים ולא לנסות לשבש אותם לא על ידי טיפול של דיקור באוזן ולא על ידי דיאטות שונות. תופעות ההשמנה הן לצורך שינויים מהותיים בחייה של האשה, שלאחר זמן קצר הן נעלמות והכל חוזר על מקומו בשלום, התערבות בתהליכים אלו גורמת לשיבוש המערכת לכניסה למעגל של השמנה או אנורקסיה שקשה לצאת ממנו.

מעוניינים לשאול עוד שאלות או להגיע אליי? בואו לטיפול דיקור באוזן בפתח תקווה.
 אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707