עמוד הבית בריאותינו בידינו

בריאותינו בידינו

ככשואלים אנשים מה שלומכם?בדרך כלל התשובה היא: ב"ה העיקר "הבריאות". בשביל בריאות בני אדם מוכנים לשלם את מיטב כספם. אנשים הולכים לרופאים מומחים, טסים לחו"ל, מטפלים ועוד...
מגוון  מחלות
  • ישנם סוגים רבים של מחלות הבאות לידי בטוי שונה מאדם לאדם.
  • ישנם הרואים במחלות: גורל, מזל ביש, וירוס שתוקף, חיידק שתוקף.
לא כן הדבר. האם וירוסים תוקפים את האדם??? למה אדם מסוים "תוקף אותו וירוס ואת השני לא תוקף??? ואולי האדם תוקף את עצמו על ידי תזונה קלוקלת, כעסים, טינות, מחשבות שליליות???

כשבורא עולם ברא את בעולם הוא טבע חוקיות בבריאה. כשאדם טומן זרע באדמה טבעי ביותר שהזרע ירקב לאחר מכן ינבוט ויצמיח וב"ה יניב פירות. כמו-כן כשהקב"ה ברא את האדם הוא חקק בטבע חוקים, כאשר האדם מקימם, הוא נהיה בריא כשאשר הוא מפר אותם הוא נהיה חולה. כאדם אוכל תזונה {מלשון מזין} המתאימה לו האדם יהיה בריא, כאדם ניזון מתזונה ואוכל מעובד עתיר קלוריות ריקות וסוכרים, הגוף יוצא מכלל איזון. וירוסים אינם תוקפים את האדם, חידקים אינם תוקפים את האדם, האדם הוא תוקף את עצמו על ידי התרחקות מהטבעיות שלו ועל ידי תזונה קלוקלת.

כשאדם חולה עליו לקחת את האחריות בידיו, להתבונן על עצמו באמיתיות ולטפל בשורש הבעיה כי בריאותינו בידינו.

טיפול במחלות אקוטיות וכרוניות
מחלות אקוטיות אלו מחלות שמתפרצות בבת אחת, אלו מחלות קצרות וקלות לטפול כגון: הצטננות, שפעת וכדו'
מחלות כרוניות אלו מחלות היושבות בגוף זמן רב, יותר עמוקות וקשות יותר לטפול כגון: סכרת, כולסטרול, לחץ דם גבוה וכדו'
כדאי מאוד לטפל בראשית התהוות המחלה לשאול את עצמינו מה גורם המחלה?
אחד הגורמים העיקריים  לכולסטרול:
  • מזון עתיר שומנים רויים מן החי.
  • מזון עתיר סוכרים.
היטפול יהיה להימנע ממזון מזיק זה ולצרוך מזון מאוזן יותר מן הצומח, פחמימות מורכבות.
אם תאמרו לי שזה מאוד קשה לעשות שנויים - אני מאוד מסכימה איתכם ומבינה אתכם, אבל  אין דרך אחרת. אין קיצורי דרך, אין הוקוס פוקוס - אין תרופות פלא {אם יספרו לכם שיש אל תאמינו}, אין זבנג וגמרנו.

זכרו!!
הקב"ה חקק בטבע חוקיות לחולי וחוקיות לבריאות והחלמה.
אני ראיתי עין בעין איך מטפלים בהפרקטיביות: על ידי ריטלין, על ידי תרופות טבעיות נכון היה שינוי, אך השינוי היה זמני, לזמן קצר, הבעיה חזרה ביתר שאת.
ראיתי כיצד אנשים מטפלים בבעיות עור: על ידי קורטיזון, מורחים משחות אנטיביוטיות, משחות טבעיות, בעיות העור חלפו, אך לזמן קצר וחזרו בעוצמה יותר גדולה.
יש לטפל בגורם הבעיה על ידי תזונה מאוזנת.


סיפור אישי
בשנה שעברה קניתי מגף אופנתי ויפה לכבוד שבת קודש. מדדתי את המגף לרגלי וכאילו תפרו לי אותו בהזמנה אישית. הגיע ערב שבת קודש, נעלתי את המגף בשמחה גדולה, לאחר זמן מה הרגשתי כי המגף מכאיב לי מאוד ואין אני יכולה לנעול אותו אפילו שניה אחת נוספת. מיד חלצתי את המגף ונעלתי נעל אחרת.
ביום ראשון התקשרתי לחנות הנעלים ובקשתי כי ירחיבו לי את המגף על ידי מכונה מיוחדת, כמובן שנעניתי בחיוב, לאחר שבוע לקחתי את המגף ושוב נעלתי אותו בשמחה.
בהתחלה ההרגשה היתה טובה, לאחר שעה שוב הרגשתי כי המגף לוחץ לי מאוד ונאלצתי שוב לחולצו.

ביום ראשון שוב התקשרתי לחנות ובקשתי כי ירחיבו לי את המגף, כמובן שנעניתי בחיוב.
לאחר שבוע, שוב נעלתי את הנעל בשמחה, היתה לי תחושה מאוד נוחה לאחר זמן קצר, הנעל שוב לחצה לי ברגל עד שנאלצתי להחליפה בנעל אחרת.
ישבתי עם עצמי והתחלתי לבדוק מדוע הנעל שמאל לוחצת לי, בדקתי את המקום הכואב ולתדהמתי ראיתי יבלת קטנטנה הגורמת לכאבים אלו. אמרתי לעצמי גם אם ארחיב את הנעל עוד מספר פעמים הכאבים לא יחלפו, לכן יש לטפל בשורש הבעיה על ידי הסרת היבלת:

  • על ידי הוספה לתזונה ירקות עשירי תרכובת גופרית: בצל, שום.
  • הנחתי על היבלת בצל עם מלח.
ב"ה הבעיה נפתרה מן השורש הכאבים נעלמו כלא היו.

לסיכום
אתם סובלים מבעיה מסוימת, אל תחפשו תרופות פלא, אל תחפשו קצורי דרך, גם אם תראו תוצאות מידיות, זכרו יש חוקיות, יש לטפל בשורש הבעיה, תמיד טפול בתזונה הוא גורם מספר אחד.

לפרטים בואו לטיפול בתזונה בפתח תקווה 054-3118707
 אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707