עמוד הבית התנהגות בזמן מחלה

התנהגות בזמן מחלה

מחלה והשלכותיה: מחלה מוגדרת כחוסר איזון בגוף, או שגוף יצא מכלל  איזון או שהוא בעודף פעילות: יתר לחץ דם, שלשולים, יתר פעילות של בלוטת התריס וכו'..
או שהגוף בחוסר פעילות: תת פעילות ב.התריס, לחץ דם נמוך וכו'...
יציאה של הגוף מאיזון מאותת לנו כי משהוא לא תקין, משהו קורה לנו ועלינו לתת תשומת לב, להתבונן פנימה לא מחר ולא בעוד שבוע, עלינו לתת את הדעת ברגע נוכחי, כאן ועכשיו ולעשות בירור פנימי. אם נשים לב לאיתותים העדינים וניתן להם מענה הולם נמנע מעצמינו איתותים קשים יותר. מחלות כרוניות שדורשות "לחתוך בבשר החי" ויפה שעה אחת קודם.

מבט אל המחלה בהיבטים השונים
ברפואה המקובלת רואים במחלה כמתקפה על הגוף,כגורם  עוין לאדם שיש להלחם בו,למגר אותו תיכף ומיד.
במחלה אקוטית {עכשוית} שיעול , שפעת, חום, נותנים תרופות שונות שמנתקות את החוט העצבי שגורם לכאב ולחולי. הטפול נעשה בסמפטום המחלה ולא בגורם המחלה.
התוצאה החרפת המחלה ותפרצותה  ביתר שאת.

מחלה כרונית מחלות שנמשכות זמן רב: דלקת בכיס המרה, השמנת יתר, שחלות פוליציסטות ועוד... לצערינו הגישה המקובלת לכרות את כיס המרה, לקצר את הקיבה, לכרות את הרחם.

האם זה פותר את הבעיה???!!!האם זו רפואה???!!!מה ההשלכות של כריתת איברים אלו???!!!
ברפואה הטבעית מחלה הינה דו-שיח בין הגוף לאדם. הגוף שולח איתותים שונים לאדם. הגוף מאותת על ידי כאב, חום, התכווצות, ירידה בתפקוד היומיומי, חוסר נוחות, חולשה, שמשמעותו, הגוף מוצף רעלים ואין באפשרותו להתמודד עם כמות הרעלים, לכן הגוף יוצא מכלל איזון ומנסה להגן על עצמו מפני חידקים ונגיפים. הגוף מנסה להתנקות מהרעלים המחלישים אותו.

הכאב
הכאב הינו תקשורת בין המוח לאיבר הכואב. מטרת הכאב להדליק לנו נורת אזהרה שמשהוא אינו כשורה, כמו נורת אזהרה הנמצאת ברכב שמאותת כי הדלק עומד להסתיים, כי המנוע מתחמם יתר על מידה ויש ללכת "לרופא של המכונית" ולטפל בשורש הבעיה, שאם לא כן הנזק יהיה יותר גדול והמנוע ישרף.

במקרה זה כל בר דעת ישמח לאיתותים אלו ויתיחס אליהן בתשומת לב רבה וימנע מעצמו הוצאות מיותרות.

האם פעם ראיתם איך איש מוסך מתקן את מכוניתכם? הוא שוכב על הארץ בודק את כל החלקים ביסודיות: מפרק, מנקה לבסוף מרכיב את כל החלקים.
התוצאה כמעט מכונית חדשה. אם במכונית כך קל וחומר גוף האדם, נזר הבריאה המכונה המשוכללת ביותר.

התנהגות בזמן חום
אדם בריא בדך כלל הטמפ' ..הגוף שלו קבועה בין 37 ל 38 מעלות. בזמן מחלה הגוף מעלה את טמפ' הגוף, על מנת לפרק את חומרי הפסולת מן הגוף. בנוסף הלב עובד יותר חזק על מנת להזרים יותר דם כדי  לסלק את הרעלים מן הגוף.

בזמן שהחום עולה, תזונתו של האדם משתנה. הוא אינו אוכל תזונה רגילה, לרוב אין לו תיאבון לאכול מאומה. חוסר תאבון מעיד כי מערכת העיכול אינה עובדת, הגוף אינו מפריש מיצי עכול ולכן ילד שאינו אוכל מאומה אין להזין אותו הזנה רגילה, יש לדאוג כי החולה ינוח וישתה בלבד. מטרת החום להרוס את החידקים הפולשים לגוף. ככל שהחידק חזק יותר החום יהיה גבוהה יותר.

ברפואה המקובלת נהוג לתת אקמול להורדת החום, ממה מורכב האקמול? מפירות??? מירקות??? האקמול עשוי מחומרים כימקאלים הגורמים להחלשת הכבד ולדלקת קרום המוח. היום בבתי חולים  מבקשים לא לתת אקמול ולא נורפן להורדת החום .מאחר ותרופות אלו גורמות לסבוכים {את זה לא מספרים לנו}.

כאשר לילדי היה חום ב"ה מתוך אינטואיציה אישית לא נתנו להם תרופות להורדת החום ב"ה החלימו באופן טבעי, כי בורא עולם, טבע בגוף כוחות רפוי טבעיים ואין לדכא אותם על ידי מתן תרופות.

על מנת לשמור על בריאותינו אנו חייבים להיות קשובים לאיתותים שהגוף שולח אלינו ולהתיחס אליהם בכובד ראש ולטפל בשורש הבעיה. גוף האדם הינו המכונה הכי משוכללת  והכי יקרה בעולם, הגוף משרת אותנו בכל צעד ושעל לכן נשמור עליו מכל משמר.

לסיכום
מחלות, כאבים, חום אינם אויבים של האדם, הם נורת אזהרה שמשהו אינו תקין בגוף. בזמן מחלה נשנה את תזונתינו ולא נאכל, על שתיה לא נוותר. כי לגוף ישנם כוחות רפוי טבעיים שבורא עולם טבע באנו.

מאמר זה הינו בגדר מאמר כללי ואינו במקום יעוץ מקצועי.
יש לכם שאלות?
התקשרו 054-3118707
 אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707