עמוד הבית המודע והלא מודע על פי NLP

המודע והלא מודע על פי NLP

בס"ד                           

המודע והלא מודע על פי NLP

המוח שלנו עובד בשני מישורים, בחלק המודע ובחלק הלא מודע. מהו המודע? מהו הלא מודע? "דע כי נפש האדם אחת היא" {רמב"ם}

קיימים שני תחומי פעילות של נפש אחת: מודע והלא מודע הוא כל הפעולות שאנו עושים כאן ועכשיו ומודעים אליהם.

המודע עובד על הגיון והנמקה, הוא תלוי בבחירה שאנו עושים. לדוגמא: אנו בוחרים מה לאכול לשתות, מה לקרוא, כל הפעולות היומיומיות וכל ההחלטות שאנו עושים קשורות לחלק המודע שנמצא בתוכינו.

לפי המחקרים שעשו אנו יכולים להיות מודעים לתשעה פריטים בכל רגע נתון זה כמובן תלוי במסוגלות שלנו לארגן את המידע. הלא מודע - כל דבר שאנו לא מודעים לו, אין לנו בחירה ושליטה עליו, קשור ללא מודע.

הלא מודע הוא מחסן המאחסן בתוכו: רגשות, זיכרונות, תחושות, משאלות, יכולות אפשרויות ועוד...

הלא  מודע מנהל את חיינו מבלי שנהייה מודעים לכך עד כמה הם עוצמתיים ומשמעותיים עבורינו .

כל הפעילויות הפיזיולוגיות נעשות על ידי הלוא מודע כגון: פעילות הלב, עיכול, זרימת דם, נשימה, תפקוד הגוף בזמן שינה ועוד....
הלא מודע דומה לאדמה שזורעים כל מה שאנו חפצים, אנו יכולים לזרוע זרעים טובים ואז יצמחו גידולים טובים. מאידך גיסא אם נזרע זרעים גרועים יצמחו פירות באושים. המחשבות שלנו אלו הם הזרעים. מחשבות טובות יצמיחו פריחה שגשוג, התקדמות, אופטימיות ועוד... מחשבות שליליות יזרעו  ייאוש, תקיעות, אפטיות, פסימיות ועוד...

הבעל שם טוב אמר "חשוב טוב יהיה טוב". כולנו חווים חוויות אלו ואחרות, עוברים ימים ושנים, ואנו שוכחים אותם, פתאום כמעט ללא התראה חוויות אלו קופצות מהלא מודע למודע או שהן משרתות אותנו או שהן תוקעות אותנו.

הלא מודע אינו מבחין בין דמיון למציאות, כאשר מדמיינים דברים, הלא  מודע מזהה אותם כמציאות, לכן כשאנו רוצים להגיע להישגים, הצלחות בכל תחומי החיים, אחת הדרכים היא לעבוד על הלוא מודע ולדמיין בפרטי פרטים איך אנחנו נראה כשהשגנו את ההצלחה, איך אנחנו נשמעים בזמן ההצלחה, לדמיין עצמינו מצליחים.

הלא מודע עושה את העבודה סולל דרך להצלחה, בסוף הדמיון הופך למציאות. הצהרות חיוביות הלוא מודע מוצא דרך להגשימם. כגון: אני ראויה להצלחה, אני מסוגלת ויכולה להשיג....כל האפשרויות פתוחות לפני להגשים...ועוד.... 

NLP זו גישה שמטפלת בלא מודע , לכן היא מאוד עוצמתית. למדו להשתמש בלא מודע בצורה חיובית, כך תזרעו זרעים איכותיים ובסוף תקצרו פירות משובחים. טיפול משולב ב NLP יכול לתת לכם פתרון מתוך מודעות לצורת חשיבה.
 אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707