עמוד הבית אלרגיות

תזונה

אלרגיות בעונות המעבר ובכל השנה

אלרגיות למזון, אלרגיות בדרכי הנשימה ואלרגיות בעור, הן תופעות נפוצות ומטרידות כל השנה ומתעצמות בעונות המעבר באביב ובסתיו.
יש אנשים שסובלים מאלרגיות למזונות או לאלרגנים המצויים בסביבתם. יש אנשים שסובלים מאי סבילות למזונות מסוימים או מאי סבילות לחומרים  המצויים בסביבתם,כגון:
קרא עוד...
 

תזונה בגיל השלישי

תזונה בגיל השלישי הכוונה לתזונה מגיל שבעים ומעלה, בגיל זה רוב הילדים עזבו  את הבית וחיים חיים עצמאיים משלהם. בגיל השלישי, ברוב שעות היום הקשיש נמצא לבדו בבית והוא צריך לדאוג לצרכיו היומיומיים בבית ומחוצה לו.
קרא עוד...
 

הפרעות אכילה - אנורקסיה ובולמיה

קיימים מספר הפרעות אכילה שכולן קשורות בהפרעה נפשית ויש לטפל בהם בהקדם.
קרא עוד...
 

אקזמה בראי התזונה וסוג'וק

העור הוא האיבר הכי גדול בגוף האדם הוא מהווה 16% ממשקל הגוף, שזה הרבה מאוד. בעיות עור משתקפות בעור, לכאורה זה משהוא חיצוני בלבד, אך בהיבט של התזונה וסוג'וק, בעיות עור משקפות שהבעיה היא פנימית ולכן אין להסתפק בטפול חיצוני, בודאי לא קונבנציונלי . הטפול יעשה מהשורש טפול בגורם הבעיה. בהיבט של התזונה וסוג'וק מעי הגס והריאות שולטים על העור, כשיש חוסר איזון באיברים אלו, יבוא לידי ביטוי בעור: באקזמה, קלופים בעור, פריחה ועוד..
קרא עוד...
 

התנהגות בזמן מחלה

מחלה והשלכותיה: מחלה מוגדרת כחוסר איזון בגוף, או שגוף יצא מכלל  איזון או שהוא בעודף פעילות: יתר לחץ דם, שלשולים, יתר פעילות של בלוטת התריס וכו'..
או שהגוף בחוסר פעילות: תת פעילות ב.התריס, לחץ דם נמוך וכו'...
קרא עוד...
 

תזונה מאוזנת בתוספת סויה

הסויה שיכת למשפחת הקטניות {דומה לחומוס} מכילה 8 חומצות אמיניות חיוניות. בארצות המזרח בסין וביפן, הסויה היא חלק בלתי נפרד מהתזונה הבסיסית בשילוב אורז.
לסויה יש יתרונות תזונתיים גבוהים, לכן כדאי להשתמש בסויה פעמים עד שלוש פעמים בשבוע.
קרא עוד...
 

בריאותינו בידינו

ככשואלים אנשים מה שלומכם?בדרך כלל התשובה היא: ב"ה העיקר "הבריאות". בשביל בריאות בני אדם מוכנים לשלם את מיטב כספם. אנשים הולכים לרופאים מומחים, טסים לחו"ל, מטפלים ועוד...
קרא עוד...
 

חלבון מן החי לעומת חלבון מן הצומח

במאמר זה אין כוונתי לנקוט עמדה זו או אחרת, כיוון שיש לדון כל עניין לגופו. תוכלו להבין מהם חלבונים מן החי ומהם מהצומח ומה ההבדל ביניהם.
קרא עוד...
 

מיגרנות וכאבי ראש

מהו כאב ראש?מהי מיגרנה? לא מעטים הם הסובלים מכאבי ראש, מקל-קשה כאב ראש הוא מנת חלקם של אנשים ואף ילדים. כאב ראש - הינו כאב הנובע משרירים מתוחים. כאב זה נפוץ ביותר והוא יופיע בצידי הראש, מעל העיניים ומאחורי הראש.

מיגרנה - מיגרנות נגרמות מחוסר זרימה טובה של דם לאזור הראש. מיגרנה היא לא מחלה, מיגרנה היא הפרעה קשה הפוגעת בתפקוד היומיומי, כאבים אלו מאוד חזקים שבאים לידי בטוי בצד אחד של הראש, באיזור הרקות, במצח או סביב לעין, פעמים הכאב יבוא לידי ביטוי בכל חלקי הראש. יש פעמים שהכאב יורגש כמו פעימות של דופק לב. עובדה זו מסבירה כי יש קשר בין כאב ראש לכלי הדם באזור המוח.
קרא עוד...
 

תזונה ויתר לחץ דם

מהו לחץ דם? בגוף האדם ישנה זרימה מתמדת של דם מהלב: לכל האיברים, לשרירים, לנימים ולעורקים. לורידים ולעורקים יש כושר של התרחבות והתגמשות וכך הדם זורם בצורה תקינה לכל חלקי הגוף.
קרא עוד...
 

תזונה לילדים

"הילדים הם הבייבי שלנו". כיצד נדאג שילדנו יתפתחו בצורה הכי טובה וידעו לממש את היכולות הקוגנטיביות שלהם בצורה הכי טובה? כיצד נדאג שילדנו יהיו בריאים ולא יחשפו למחלות ולאלרגיות?
קרא עוד...
 
אביגיל שלמה -  יועצת תזונה, מטפלת באירדיולוגיה, סוג'וק, דיקור באוזן, נטורופתיה, הילינג יהודי ועוד.
054-3118707